Google Adwords Nedir

sem-nedir

Google Adwords Nedir?

Google AdWords reklamlarını seçmeiz için bir çok teknik ayrıntıyı açılayabiliriz fakat tüm bunları anlatarak sizleri yormak istemiyoruz. Burada önemli nokta Google Adword reklamlarının işinize nasıl katkı sağlayacağıdır. Şimdi Google Adwords nasıl çalışır ve neden çok başarılıdır bir göz atalım;

Esnek Reklam Bütçeleri

Aylık bazda 250 TL den 5.000 TL ve üzeri reklam bütçelerini yönetiyoruz. Google da reklam yayınlamak için önemli kriterin sizin belirleyeceğiniz rakamlara göre şekillenmesi anlamını taşımaktadır. Kampanya düzenlemeleri bütçenize göre yapılmaktadır. Örneğin bu ay 500 TL reklam bütçesi ayırabilir bir sonraki ay reklam bütçenizi arttırabilirsiniz.

Tıklama Başına Ödeme

Tıklama başına ödeme essına göre çalışan Google AdWords reklamlarında, reklamlarınız gösterildiği için değil tıklandığında ödeme yaparsınız. Tıklama başına ödeyeceğiniz tutar ise diğer reklamverenlerin ve sizin anahtar kelime başına ödemeyi göze aldığınız tutar kadar oluşmaktadır. Örnek olarak “tekstil” kelimesi için tıklama başına maliyet 2 TL iken “Tekstil Makinaları” kelimesi için 0,50 Kr olabilir.

Daha Fazla Müşteri

Google AdWords reklamları aracılığı ile web sitenize gelen ziyaretçinin müşteriye dönüşme oranı oldukça yüksektir. Arayan kişiye hedeflenerek yayınlanan reklamlar tıklandığında ziyaretçiyi web sitenizde istediğiniz sayfaya yönlendirebilirsiniz. Bu da size işiniz anlatmanız için çok önemli bir fırsat sunmaktadır.

Raporlanabilir

Google AdWords reklamlarında her şey raprolanabilir ve analiz edilebilir durumdadır. Raporlama ve analiz, reklam ve pazarlama stratejilerinize yön vermenizde önemli yer tutmaktadır.